Warsztaty Modlitwy o Uwolnienie

Zaproszenie

na Warsztaty Modlitwy o Uwolnienie

Wspólnota Przymierze Miłosierdzia w Czarnkowie zaprasza w dniach 12-13.04.2013 roku
na Warsztaty Modlitwy o Uwolnienie (Metodą 5 Kluczy -Neala Lozano), które odbęda się
w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie przy ul. Chodzieskiej.
Warsztaty poprowadzą Misjonarze Wspólnoty Przymierza Miłosierdzia ze Szczecina.

Zapisy:
Lucyna tel. 500219085
Ania tel. 660597370
Życzenia Świąteczne

Anioł zaś przemówił do niewiast: „Wy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego.
Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział.
” Mt 28.5

„A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” Mt 28.20

Życzymy Wszystkim błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy, które niech wypełnia sama nadzieja do
dalszego życia, w których niech nie będzie smutku i zmartwień, w których niech każdy dostrzeże
sens i siłę do dalszego życia. Niech każde serce będzie napełnione radością z
faktu Zmartwychwstania Pańskiego.

Życzymy wszystkiego dobra, które pochodzi od Boga. Oby wiara okazała się silniejsza niż zwątpienie,
a wolne serce z radością śpiewało: Alleluja! Pan Zmartwychwstał Alleluja!

Koordynatorzy


„Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale Ci którzy się źle mają”

W kościele pw. Świętej Marii Magdaleny w Czarnkowie w środę 20 marca br. odbyła się Eucharystia
z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Zgromadziło się na niej wiele osób. Dlaczego przyszliśmy?
Wielu z tęsknoty za doświadczeniem Boga żywego. Inni instynktownie szukając pocieszenia
i przeczuwając, że tu nikt ich nie odrzuci.

Jezus jest zawsze obecny, gdy dwóch lub trzech gromadzi się w Jego imię. To my nie dajemy się dotknąć
Chrystusowi i niczyja to wina. Świat w którym żyjemy, poranienia na równi z grzechem, zamknęły nas,
opancerzyły i wysuszyły. Boimy się spontaniczności, opuszczenia form i masek, które przybieramy na
co dzień. Jednocześnie pragniemy miłości, akceptacji, dostrzeżenia. Paradoksalnie, najbardziej możemy
tego doświadczyć, odrywając się od siebie, zapominając o sobie, z prostotą wielbiąc Boga i dziękując
za wszystko.

Msza św. z modlitwą uwielbienia niesie ze sobą modlitwę całym sercem, zachęca, aby otworzyć się
na działanie Ducha Św., zanurzyć się w Bożym Miłosierdziu. Nie chodzi tu o występ
muzyczny czy krasomówczy.

Człowiek jest stworzony po to, by kochać Boga, czcić Go i służyć Mu. Gdy to robimy jesteśmy
we właściwym miejscu,jesteśmy w zgodzie ze swoim przeznaczeniem i czujemy pokój, a Jezus nas
stopniowo uwalnia od chorób duszy i ciała. I nie ma takiej wiary, która byłaby za mała. Jezus
przychodzi i przejmuje inicjatywę, wystarczy Mu powiedzieć- „tak” i wyciągnąć, nawet zasuszoną rękę.
To my, ludzie, mamy duże i małe problemy, dla Jezusa nie ma problemów, On jest Panem wszystkiego,
jedynym Panem.


PM Czarnków


Zaproszenie na Mszę Świętą

Przymierze Miłosierdzie serdecznie zaprasza na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, która odbędzie się w dniu 20.03.2013(środa) roku w Kościele Marii Magdaleny w Czarnkowie o godzinie 18.30.

Po Mszy Świętej modlitwa o uzdrowienie :)


Koordynatorzy


Spotkanie noworoczne

Dnia 2 stycznia br. jako Wspólnota Przymierza Miłosierdzia „Ruah” spotkaliśmy się po wieczornej Eucharystii. Umocnieni Ciałem Jezusa Chrystusa jednoczyliśmy się przy żłóbku kontemplując Narodzenie Syna Bożego, śpiewaliśmy kolędy, uwielbialiśmy Jezusa i zawierzyliśmy Jemu całą Wspólnotę Przymierza Miłosierdzia. Na początku nowego roku kalendarzowego oddaliśmy każdą osobę i działanie, jakie przyjdzie nam w udziale Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Na koniec łamaliśmy się chlebem i składając sobie życzenia „by być dobrym jak chleb, który można połamać, podzielić i rozdać innym”.


Koordynatorzy


Spotkanie popielgrzymkowe

Wielu członków Wspólnoty Przymierza Miłosierdzia „Ruah” i „Talitha Kum” pielgrzymuje pieszo lub też duchowo /w tej grupie zdecydowana większość;)/ na Jasną Górę. W ubiegłym roku po raz pierwszy wyruszyła z Czarnkowa grupa 12, do której należymy. Dnia 5 stycznia br. odbyło się kolejne spotkanie popielgrzymkowe, tym razem noworoczne, któremu przewodniczył przewodnik grupy 12 ks. Adam Pawłowski. O godz. 10.00 zgromadziliśmy się na Wieczerzy Pańskiej wstawiając się w intencji wszystkich, którzy pomogli w przygotowaniu i przebiegu ubiegłorocznej Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy – grupy 12, a także w intencji tegorocznych przygotowań. Po Mszy Świętej każdy otrzymał indywidualne błogosławieństwo, adorowaliśmy Najświętszy Sakrament. Potem nastał czas na łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, pogaduchy przy słodkościach.


Koordynatorzy


Życzenia świąteczne

Swieta rodzina.jpg

„ Bóg jest światłością, a nie ma w Nim żadnej ciemności” (1J 1.5)

U progu rozpoczynającego się Nowego Roku 2013 Wspólnota Przymierza Milosierdzia życzy każdemu umocnienia w wierze i podążania drogą Jezusa, którą niech rozświetla każdego dnia światło narodzonej w sercach Bożej Miłości. Niech mędrcy ze wschodu będą dla nas przykładem wytrwałego i nieustannego dążenia za światłem Jezusa, w którym jest radość, prawda, cierpliwość, pokój, siła i moc.
O Wspólnocie

Minął pierwszy rok życia w naszym mieście wspólnoty Przymierze Miłosierdzia. To wspólnota, którą w 2000 r. założyło w Brazylii dwóch włoskich kapłanów: ks. Enrique Porcu i ks. Antonello Cadeddu oraz świecka misjonarka Maria Paula. Wspólnota ma swoją siedzibę w Sao Paulo w Brazylii, natomiast wspólnoty i grupy Przymierza Miłosierdzia są obecne w 36 miastach w Brazylii, a także w Portugalii, we Włoszech, we Francji, Belgii i w Polsce (w Szczecinie, Warszawie, Białymstoku, Buku i w Czarnkowie). Czarnkowska grupa jest młodą wspólnotą, dopiero co raczkującą. Ale kiedy zerkamy w tył, to przecieramy oczy ze zdumienia, jak hojny dla nas jest Bóg.

A oto, co duchowo wspólnie przeżyliśmy:

 • comiesięczne Msze Święte z modlitwą uwielbienia i uzdrowienia,
 • formację wspólnoty w postaci cotygodniowych spotkań, jak również dzielenie się świadectwem i Słowem na comiesięcznych spotkaniach w małych grupach,
 • warsztaty prowadzone przez Misjonarzy:
  • 20.11.2011r. - warsztaty Ruah dla dorosłych, w których wzięło udział ok.30 osób,
  • 26.02.2012r. – warsztaty Talitha Kum dla młodzieży (28 uczestników),
  • 08 – 11.03.2012r. – ogólnopolskie rekolekcje prowadzone przez o. Jamesa Manjackala, w których uczestniczyło ponad 1100 osób. W ich przygotowanie włączyła się także wspólnota Neokatechumenalna, działająca przy naszej parafii, wspólnota modlitewna z Boruszyna, a przy posłudze muzycznej wspomogła Grupa Studenci Plus,
  • 21 - 22.04.2012r. – warsztaty o charyzmacie wspólnoty, w których uczestniczyło 65 osób,
  • 26 – 27.05.2012r. – Kongres wspólnoty w Szczecinie, na którym spotkały się grupy ze wszystkich miast Polski (udział wzięło ok. 50 osób),
  • 30.06 – 01.07.2012r. – warsztaty dla głoszących, w nich udział wzięło 20 osób,
  • 5 - 6.10.2012r. - warsztaty Talitha Kum dla młodzieży (ok. 80 uczestników),
 • ponadto służyliśmy śpiewem podczas festynu parafialnego ku czci św. Jana Chrzciciela, który odbył się 24.06.2012 r. w Trzciance

Było coś dla ducha, ale i dla ciała. W lutym w Osuchu miała miejsce zabawa karnawałowa dla całej wspólnoty, a w czerwcu w Gębiczynie - spotkanie z okazji Dnia Dziecka. Jak wiele otrzymaliśmy niech świadczą słowa jednej z osób, która należy do grupy Ruah z Przymierza Miłosierdzia:

Na własnej duszy odczułam, co naprawdę znaczą słowa Jezusa skierowane do Nikodema: „Trzeba wam się powtórnie narodzić”. Moje powtórne narodzenie, narodzenie z Ducha Świętego, miało miejsce 10 marca 2011 r. podczas rekolekcji z o. Jamesem Manjackalem. Kiedy ojciec James modlił się nade mną, miałam pierwszy w życiu spoczynek w Duchu. Nie wiedziałam, co mi jest, ale czułam, że moje wnętrze płonie nieznanym mi uczuciem. W tamtej chwili naprawdę pokochałam Boga, który dotknął mnie, wysyłając mi Ducha Świętego. Bałam się, co będzie, gdy wrócę do moich codziennych obowiązków. Na szczęście, moje strachy szybko zostały rozwiane. Codzienna Eucharystia, codzienne czytanie Biblii, codzienny różaniec i przynależność do wspólnoty – oto, co pomoże wytrwać w Chrystusie. Zaczęłam to wszystko realizować - często chodzić do kościoła, czytać Biblię, odmawiać różaniec i poszłam na pierwsze po rekolekcjach spotkanie wspólnoty Przymierza Miłosierdzia. Za parę dni miną 4 miesiące odkąd jestem w Przymierzu. Poznałam nowych, wspaniałych ludzi, z którymi mogę się modlić, rozmawiać o Bogu, wypić kawę czy popłakać. Dla mnie bycie we Wspólnocie to jedność i pewność tego, że wszyscy pragniemy Boga – żywego, mówiącego do nas przez Eucharystię. Być w Przymierzu Miłosierdzia to także rozwijać się duchowo – angażować w modlitwy, brać udział w rekolekcjach. I pamiętać o najważniejszym – wszystko, co robię, ma pochodzić od Niego, Bóg przede wszystkim. I wszystko dla Jego większej chwały. Wiem, że nic nie byłoby możliwe, a wszystko wciąż byłoby nienaprawione, gdyby nie Jezus, który intensywnie działa w moim życiu. Zawdzięczam Mu WSZYSTKO – bezpośrednią opiekę, pomoc Matki Najświętszej. Jestem szczęśliwa, bo przepełnia mnie Boża miłość i pewność, że dzięki Jego miłosierdziu wybaczona została mi moja przeszłość, a cała moja rodzina jest codziennie przytulana do Serca Jezusa. Pragnę poddawać się Bożej woli i wielbić Pana słowami i uczynkami. Chcę umacniać swoją miłość do Jezusa i całkowicie Mu zaufać. Bo On jest moim Bogiem, Drogą, którą chcę iść, Prawdą, w którą wierzę i Życiem, w którym chcę to wszystko wyznawać. Chwała Panu!
Asia